Постановою Верховної Ради України «Про визнання геноциду
кримськотатарського народу» від 12 листопада 2015 року № 792-VIII
депортація кримських татар із Криму в 1944 році визнається геноцидом
кримськотатарського народу, а 18 травня в Україні установлено Днем пам’яті
жертв геноциду кримськотатарського народу.
18 травня в Білоцерківській гімназії №5 класні керівники 7-9 класів провели уроки-пам'яті,присвячені 78-річниці депортації кримських татар.
У шкільній бібліотеці Нагорна Ганна Григорівна для учнів 8-А класу провела урок-пам`ять «Історія Криму та кримськотатарського народу». Восьмикласники прослухали трагічну історію кримськотатарського народу та переглянули відео кримчанки, яка була депортована ще зовсім юною.
Учні 9-Б та 9-В класу переглядали фільм «Хайтарма». Сьогодні кримськотатарський народ знову не може почуватися вільно на своїй рідній землі. З початком окупації росією Кримського півострова у 2014 році історія повторюється. Тисячі кримських татар змушені були знову покинути рідні домівки. Усі ці роки російська окупаційна влада кидає за грати, катує, проводить репресивну політику залякування, безслідного зникнення кримських татар, порушення громадянських, політичних і
культурних прав.
З початком повномасштабної агресії росії проти України виникають нові виклики. Це стосується і новоокупованих територій у Херсонській та Запорізькій областях, куди після початку тимчасової окупації Криму переселилося багато кримських татар.
Біль кримськотатарського народу – наш спільний біль. Ми ніколи не забудемо і не пробачимо злочини радянського режиму. Мріємо, що історичну справедливість буде відновлено, що Україна буде вільною і киримли будуть повноправно господарювати на своїй історичній території. Віримо – жахливі воєнні злочини, вчинені в нашій країні терористичними військами російської федерації, матимуть покарання. Україна має величезний запит на справедливе правосуддя.
Comments