top of page

У випадку, коли в будинку знайдено вибуховий пристрій і Вас евакують:

  • одягніть одяг з довгими рукавами, щільні штани та взуття на товстій підошві, це допоможе захиститися від уламків скла;

  • візьміть документи (паспорт, свідоцтво про народження тощо), гроші;

  • під час евакуації слідкуйте за маршрутом, указаним службами, які проводять евакуацію;

  • не намагайтеся скоротити шлях, тому що деякі райони або зони можуть бути закриті для пересування;

  • тримайтеся подалі від ліній енергопостачання, що впали.

 

Якщо ваш будинок (квартира) опинилися поблизу епіцентру вибуху:

  • обережно обійдіть усі приміщення, щоб перевірити чи немає витоків води, газу, спалахів тощо;

  • у темряві в жодному випадку не запалюйте сірника або свічки – користуйтеся ліхтариком;

  • негайно вимкніть усі електроприлади, перекрийте газ, воду;

  • з безпечного місця зателефонуйте рідним і близьким, стисло повідомте про своє місцезнаходження, самопочуття;

  • перевірте сусідів – їм може знадобиться допомога.

 

У разі виявлення вибухонебезпечного предмета заборонено:

  • наближатися до виявленого предмета;

  • пересувати його або брати в руки;

  • розряджати, кидати, ударяти по ньому;

  • розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;

  • приносити предмет додому, у навчальне приміщення, інші багатолюдні місця.

При виявленні вибухонебезпечного предмета:

  • повідомити про знахідку службу порятунку за номером «101» Повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із  зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета;

  • не підходити то предмета, не торкатися і не пересувати його, не допускайте поряд із знахідкою інших людей;

  • припинити усі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета;

  • дочекатися прибуття фахівців, вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

Пам’ятайте! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, які мають допуск до цього виду робіт.

☝️"Гаряча лінія" СБУ

                           0 800 501 482

☝️Чат-бот СБУ у Телеграм

                        "Спали ФСБшника"

☝️У разі потреби, зверніться також за психологічною допомогою для дитини.

Шановні громадяни!

Служба порятунку закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Категорично забороняється розводити багаття поблизу сухої рослинності та залишати недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці.

Під час відпочинку на природі, необхідно пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю!

Не спалюйте залишки сухої рослинності та сміття на власних подвір’ях! Додаткова неприємність полягає в тому, що з травою, як правило, горить сміття, яке виділяє токсичні речовини, що шкідливі для організму. Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю спалювання сухої трави, стерні - неминуче призводить до того, що вогонь з полів та подвір’я перекидається на лісосмуги, які з ними межують.

Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення ст.77-1 (самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків) тягне за собою накладання штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Будьте обережні, дбайте про пожежну безпеку, бережіть своє життя та навколишнє середовище!

Богдана Штика

Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області

Інформуємо Вас, про те, що Департамент кіберполіції спільно з партнерами розробив електронну платформу «МРІЯ», яка створена для об’єднання проєктів, реалізованих у синергії Кіберполіції України та волонтерів. Основною метою проєкту є протидія пропаганді російської федерації та фейковим проросійським ресурсам у мережі Інтернет. 
    Електронні посилання на ресурси проєкту «Мрія» :
https://mriya.social (офіційний сайт проєкту)
https://t.me/stoprussiachannel (основний телеграм канал, де здійснюються комунікація з підписниками, а також надання завдань для блокуванння);
@stopdrugsbot (телеграм- бот для збору нових посилань на ворожі ресурси, а також автоматизованої взаєммодії з користувачми);
https://t.me/ukraine_avanger_bot – офіційний бот для збору інформації про ворожу техніку, коллаборантів, мародерів та іншу оперативну інформацію).

Як вибратися з-під завалів: поради, які рятують життя

 

Росія посилила авіаобстріли українських міст і сіл. Ворог усе частіше прицільно б’є по житлових кварталах, медичних закладах, укриттях та об’єктах критичної інфраструктури. Під руїнами будинків опиняються цілі родини. Саме тому кожен українець має знати базові правила поведінки у випадку, якщо ви або ваші близькі потрапили під завали. Проєкт Довідка.інфо Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав поради від ДСНС та медичного батальйону «Госпітальєри», перевірені в умовах реальних рятувальних операцій. Ці знання можуть врятувати життя ще до приїзду надзвичайників, а також полегшать їм роботу під час пошуково-рятувальних робіт.

Якщо ви опинилися під завалами

Пам’ятайте: ваше головне завдання — допомогти рятувальникам знайти вас. Для цього використовуйте будь-які доступні способи: кричіть, стукайте по металевих чи бетонних конструкціях, свистіть, використовуйте світло (наприклад, ліхтарик або екран телефону).

Під час спеціальних «хвилин тиші» вся рятувальна техніка припиняє роботу, аби вловити будь-які звуки з-під завалів. Саме в ці хвилини ваші сигнали можуть стати шансом на порятунок. Якщо ви маєте змогу — не припиняйте подавати звуки в цей період.

У жодному разі не використовуйте сірники чи запальнички, адже це може призвести до вибуху або пожежі через можливі витоки газу. Уникайте будь-яких спроб самостійно розбирати уламки — це може спричинити обвал всієї конструкції.

Якщо вам вдалося вибратися самостійно — огляньте себе на наявність травм. За можливості надайте першу допомогу собі або іншим постраждалим.

Дії при затисненні кінцівок

Буває, що під завалами людину затискає уламками конструкцій. Якщо кінцівку можна легко вивільнити — робіть це дуже обережно. Однак якщо кінцівку затиснуло серйозно, і для звільнення потрібна допомога інших людей чи спецзасобів, категорично не можна робити це самостійно без попереднього накладання турнікета. Адже ви можете пошкодити великі судини, що призведе до масивної кровотечі.

Особливо небезпечною є ситуація, коли кінцівка перебуває під тиском понад 2 години. Тривале стискання призводить до зупинки кровообігу в тканинах, і там накопичуються токсини. Якщо різко зняти тиск — ці токсини потрапляють у кров, що може спровокувати гостру ниркову недостатність, серцеві порушення й навіть смерть.

У таких випадках турнікет слід накладати вище місця стиснення (на 5–8 см, не на суглоб). Обов’язково позначте час накладання — для цього використовуйте водостійкий маркер. Знімати турнікет має лише кваліфікований медик!

Як зберегти тепло і уникнути переохолодження

Навіть при плюсовій температурі ризик переохолодження залишається високим, особливо якщо людина має поранення або втратила багато крові. Організм втрачає здатність самостійно підтримувати температуру, що може призвести до тяжких наслідків: порушення роботи серця, гіпоксії, порушень свідомості та зупинки згортання крові.

  • Щоб уникнути переохолодження, використовуйте все доступне для збереження тепла — ковдри, термоковдри, одяг, рушники. Особливо важливо утеплити ділянки грудної клітки, шиї та голови — саме ці зони втрачають найбільше тепла. 

  • Не лягайте на бетон чи землю — обов’язково підкладіть щось під себе. 

  • Не вживайте алкоголь — він створює ілюзію тепла, але насправді прискорює охолодження організму.

Що варто мати біля ліжка на випадок нічного обстрілу

Обстріли часто трапляються вночі, коли у вас немає часу на збори. Усі речі мають лежати в зоні швидкого доступу:

  • аптечка (турнікети, кровоспинні бинти, бандажі, ножиці, термоковдри, маркер)

  • ліхтарик

  • пляшка з водою

  • павербанк

  • свисток

І найголовніше: не покладайтеся лише на прочитані інструкції. Запишіться на практичні курси з домедичної допомоги — саме відпрацьовані навички допомагають діяти правильно під час стресових ситуацій!

© 2017 Білоцерківська гімназія-початкова школа № 5 Білоцерківської міської ради Київської області.

Усі права захищено. Сайт створено на Wix.com

09113 Київська обл.

м. Біла Церква

вул. Добровольчих батальйонів, 7

Bila Tserkva

Тел.: (04563) 47331

Факс: (04563) 47384

e-mail: school5_00@ukr.net

  • Facebook
bottom of page