«Ти можеш!» – повинен нагадувати вчитель.
«Він може!» – повинен нагадувати колектив.
«Я можу!» – повинен повірити в себе учень.
В. Шаталов.
Згідно з річним планом роботи Білоцерківської ЗШ І-ІІІ ступенів №5 з
01.12.21 по 10.12.21 у школі проходила декада інклюзивного навчання, метою якої було ознайомлення з принципами та завданнями інклюзивного навчання, методами виховання у школярів почуття добра, милосердя, чуйності до дітей з особливими освітніми потребами. У цей час вчителі разом з асистентами вчителів, корекційні педагоги проводили показові заходи: уроки, години спілкування, корекційно-розвиткові заняття.
Асистенти вчителів, а також представники адміністрації школи відвідували заняття та уроки колег.
На показових уроках учителі та асистенти учителів продемонстрували спільне викладання, перевагами якого є можливість залучення всіх учнів класу до того чи іншого виду роботи протягом уроку, урізноманітнення форм та методів викладання навчального матеріалу, ефективний моніторинг актуальних потреб учнів, підвищення ефективності освітнього процесу. Під час уроків були використані різні моделі співпраці вчителя та асистента вчителя.
Під час годин спілкування обговорювалося поняття «толерантність», розширювалися знання учнів про дітей з особливими освітніми потребами.
На показових корекційно-розвиткових заняттях педагоги працювали над розвитком мовної, когнітивної, емоційно-вольової, ціннісно-мотиваційної та поведінкової сфер дітей з особливими освітніми потребами. Використовували різні методики, дидактичні ігри, інноваційні технології та обладнання спеціальних кабінетів, створюючи невимушену та цікаву атмосферу на занятті.
Показові заходи дають педагогам змогу саморозвиватись та підвищувати професійну педагогічну майстерність, збільшувати методичний арсенал, розширювати можливості застосування власного досвіду та ділитись ним з іншими фахівцями.
Comments