Багато хто з людей не може уявити свого життя без тварин – собак, котів, хом’ячків, морських свинок, папуг… Вони стають членами родин, про них піклуються, люблять. А скільки голодних, змерзлих тваринок ми бачимо на вулиці. Вони з надією в очах підходять до людей за допомогою. Якби наші хвостаті сусіди по планеті могли говорити, вони б розповіли про свої почуття та страждання. Але не дивлячись ні на що, вони вірять у нас, у людей.
Саме про допомогу безпритульним тваринкам йшла розмова зоозахисниці Олександри Нагорної з учнями 3-А класу (класовод Ніна Грозна) та їхніми батьками під час години доброти «Дітям про тварин: любити, знати, захищати», яка відбулася в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Читаюча шкільна родина…» та Всеукраїнської акції «Ситий хвостик».
Діти з захопленням розповідали гості про своїх домашніх улюбленців, а пані Олександра познайомила дітей з історіями врятованих собак і котиків, їхнім подальшим життям, підкресливши, чому так багато тварин стають безпритульними. А й справді, чому? – навіть діти вже знають відповідь. У появі безпритульних тварин винні безвідповідальні люди…
Та найбільше захоплення викликала поява чотирилапої гості – собаки Малишки – яка 7 років тому була врятована, а сьогодні вона – домашня улюблениця, яка дуже любить дітей та ходить до них «в гості». Ох і радості було, коли дітям дозволили погладити пухнасту собацюню! Навіть ті, хто боявся собак, підійшли і погладили, адже «вона ж добра, і зовсім не кусається».
Про те, що в родинах третьокласників є домашні улюбленці, свідчила виставка фото та малюнків «Мій улюблений пухнастик», а книжкова виставка «Дітям про тварин…» стала екскурсом у тваринний світ України.
Батьки подарували волонтерці корм для підопічних котиків, а Єгор Буц подарував у бібліотеку книгу Олександра Дерманського «Клуб врятованих. Непухнасті історії».
Гостей не хотіли відпускати. Люди все можуть змінити, лиш потрібно позбутися жорстокості, байдужості…
Наші діти добрі, щирі, не байдужі. Нехай такими залишаються, коли стануть дорослими.
Comments